24 Ağustos 2019, Cumartesi

Çorlu’nun Başkanı Rafi Ay Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkan Oldu

Çorlu’nun Başkanı Rafi Ay Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkan Oldu

Öz İplik-İş Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Öz İplik-İş Genel Sekreteri Rafi Ay, "Üstlendiğimiz sorumluluğumuzu, davamızı, ülkemize sevdamızı daha da yücelteceğiz" dedi.

Öz İplik-İş Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu, "Hedef İş Kolunda Lider Sendika temasıyla gerçekleşti. Genel Kurul 6 şube başkanlığı, 1 bölge başkanlığı, 9 il başkanlığı ve 2 ilçe başkanlığından 293 delegeyle yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin katılımıyla gerçekleşti. Genel Kurulda konuşan Öz İplik-İş Genel Sekreteri Rafi Ay, yeni dönemde bayrağı devralmaya talip olduğunu açıkladı. Ay, 12. Olağan Genel Kuruldan bugüne kadar dünyada ve Türkiye'de çok önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, "Ülkemizde yaşanan ekonomik, sosyal, politik güçlükler karşısında özellikle de çalışanlar, sarsıcı günlerden geçti. Hala, bu zor günleri atlatmış değiliz" ifadelerini kullandı.

"Tüm Zorlukları Yaşayarak, Tecrübe Ederek Öğrendim"

"Sosyal ve ekonomik, iç ve dış sebeplerden kaynaklanan zorluklar, bugünlerde hepimizin yaşam alanına yansıdı" diyen Ay; "Biz bu gelişmeler ışığında sendikamızı, sendikacılığı, işi, işçiliği, emeği, üretimi yeniden değerlendirmek, yeni bir sendikal model ortaya koymak durumundayız. Belki de sendikal hareketi hareketlendirmek zorundayız. Ben de yaşam içinde çeşitli güçlüklerden geçerek geldim, Öz İplik-İş Sendikasına, 2003 yılında üye oldum. 8 yıllık fabrika işçiliğimle, 16 yıllık sendikal tecrübemle, teşkilatımız bana, çeşitli görevler verdi. Temsilcilik, delegelik, denetim kurulu üyeliği, şube yöneticiliği yaptım ve genel sekreter oldum. Bu teşkilatın her kademesinde çalıştım. İşçilerin, sendikaların karşı karşıya olduğu tüm zorlukları yaşayarak, tecrübe ederek öğrendim. Şimdi bayrağı devralmaya talibim. Sendikamızın hızla büyümesinde, sahada verdiğim emeğim ve çalışmalarımla huzurunuzda, sizlerden biri olarak, göreve hazırım."

"Sanayi 4.0 Diyorlar, Biz De Sendika, 4.0 Diyeceğiz"

Sendika olarak yaşanan çağın gelişimden dolayı yeni anlayışlarla yola çıktıklarına dikkat çeken Ay, "Sektörümüzde öncü bir sendika olarak ilerleyen günlerde, sendikal harekete örnek olacak faaliyetlerimizi sizlerle birlikte harekete geçireceğiz. Farklı bir sendikal modele, hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyuyoruz. Bugüne kadar ki deneyimlerimiz, irademiz, inancımız, cesaretimiz, bugünkü heyecanımızla karşınızdayız. Sanayi 4.0 diyorlar, biz de sendika, 4.0 diyeceğiz. Sizinle birlikte saygın bir iş, saygın bir yaşamın önüne engel olan, gelir dağılımı adaletsizliği, kayıt dışı çalışma, kaçak işçilik, düşük ücret, ücretlerdeki vergi yükü, işsizlik, yoksulluk, eşitsizlik için mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

"Diyalog Ve Müzakereden Yana Olacağız"

Ay, daha kaynaşmış, daha kurumsallaşmış, potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarmış bir sendika inşa edeceklerini kaydederek, sendikal harekette lider olacaklarını belirtti. İş kolunda sendikalı olmayan tüm işçilere ulaşacaklarını açıklayan Ay, "Geleceğimizi, çabalarımızı, misyonumuzu bu hedef doğrultusunda yeniden şekillendireceğiz. Bizimle olmanın ayrıcalığını anlatacağız. Üyelerimizin aidiyet duygularını güçlendireceğiz. Yeni söylemlerle, eylemlerle, aktif, dinamik, pozitif bir sendikal kimlik oluşturacağız. Örgütsel iletişimi güçlendireceğiz. İnsanlığa yakışır, ahlak ve etik anlayışı içinde davranacağız. Toplu iş sözleşmesi başta olmak üzere, tüm sendikal faaliyetlerimizi, kurullar ve kurallar çerçevesinde, ortak akılla belirleyeceğiz. İş kolumuzda kayıt dışılık, düşük ücret, kaçak işçilik gibi temel sorunları çözmek için, her türlü hukuki, siyasi yolu deneyeceğiz. Diyalog ve müzakereden yana olacağız. Sorunlara, çözüm odaklı yaklaşacağız. Sık sık fabrikalarda olacağız. Üyelerimizin yaşadıkları sorunları, talepleri alacağız. Odalarda, salonlarda değil, bürokratik sendikacılık hiç değil, sahada faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sendikamız bünyesinde eğitim, özel gereksinimli bireyler yani engelli bireyler, iş sağlığı ve güvenliği, gençlik, kültür sanat gibi, komite oluşumlarımızı tamamlayacağız. Yıllık eğitim takvimi yayınlayacağız. Üyelerimizle sosyal etkinlikler düzenleyerek, motive olmalarını sağlayacağız. Üyelerimizin okuyan, başarılı olan çocuklarına, burs imkanı sunacağız. Ulusal ve uluslararası proje faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz" açıklamalarında bulundu.

"Sendikamıza Aidat Ödeyen, Üyelerimize 'Helal Olsun' Dedirtecek İşler Yapacağız"

Büyük bir ciddiyet ve cesaretle çalışma hayatının sorunlarını ele alacaklarının altını çizen Ay, "Sendikamıza aidat ödeyen, üyelerimize 'helal olsun' dedirtecek işler yapacağız. Sendikamıza, üyelerimize, hizmet eden herkes, başımızın tacı olacak. Sendikamıza, üyelerimize, zarar vermeye çalışan her kim olursa olsun, bizi karşısında bulacak. 13. Olağan Genel Kurulumuz, sendikamızda yeni başlangıçların habercisidir. Hem sendikal çalışmalarımızda hem vatanımıza hizmette yeni bir döneme giriyoruz. 41 yıllık deneyimli bir sendika olarak, önümüzdeki süreçte üyelerimiz, çalışma hayatı, ülkemiz ve insanlık adına yenilikçi ve büyük işler başarmanın mücadelesini vereceğiz. Sendikamız yeni bir atılımın içerisindedir. Yarından sonra, Öz İplik-İş'in bir atılım dönemi olacaktır. Bizler bir sonraki kongreye kadar var gücümüzle çalışacağız. Üstlendiğimiz sorumluluğumuzu, davamızı, ülkemize sevdamızı daha da yücelteceğiz. Büyük bir ciddiyetle, cesaretle çalışma hayatının sorunlarını ele alacağız" diye konuştu.

Öz İplik-İş Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu’nda tek liste halinde gidilen seçimde tüm delegelerin oylarını alarak Genel Başkanlığa Rafi Ay seçildi.

Rafi Ay Kimdir?

1977 yılında Edirne'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Edirne'de tamamladı. Trakya Üniversitesi Kırklareli Meslek Yüksek Okulu'nda başlayan yükseköğrenimini ise Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nü de bitirerek tamamladı.

İş hayatına 2001 yılında Şık Makas (Cross Jeans) GİY. SAN. TİC. A.Ş.'de başladı. 2003 yılında Öz İplik-İş Sendikası İşyeri Baştemsilcisi oldu. Şubat 2007'de Trakya Bölge Başkanı olarak göreve başladı. 22-23 Eylül 2007 tarihinde gerçekleşen Öz İplik-İş Sendikası 10. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Eğitim Sekreterliğine seçildi. 2009 yılının Mayıs ayında yönetim değişikliği sonucu, Genel Sekreterliğe getirildi. 21-22 Mayıs 2011 tarihinde 11. Olağan Genel Kurul'da Genel Sekreterliğe seçildi. 16-17Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen 12. Olağan Genel Kurul'da Genel Sekreterliğe tekrar seçildi. 13. Genel Kurul’da da Genel Başkan oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Rafi Ay Öz İplik-İş Sendikası Çorlu

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anket

Ne Tür Haberleri Okumayı Seviyorsunuz?

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

BASINDA BUGÜN

TÜM GAZETELER