Trakya Birlik
Tekirdağ
DOLAR18.0866
EURO17.9891
ALTIN1008.9
Özgür Köker 2

NKÜ Kalite Çalışmaları; Eğiticilerin Eğitimi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
NKÜ Kalite Çalışmaları; Eğiticilerin Eğitimi
Abone ol
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kalite Komisyonu Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kalite çalışmaları kapsamındaki ‘Eğiticilerin Eğitimi’ serisinde Öğretim Elemanlarına yönelik bu kez ‘Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri’ konulu bir eğitim gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Acar GÜVENDİR tarafından verilen eğitim, Rektörlük Konferans Salonunda Rektör Yardımcıları Prof. Dr.  Bülent EKER ve Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ile Üniversitemiz Öğretim Elemanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, açış konuşmasında “Program yeterliliklerinin, öğrenme çıktılarının hepsinin artık bilinçli olarak yapılması gerekiyor. Bir Hoca derse girmeden önce o dersin amaç ve hedeflerine hâkim olmalı. Ders İzlenceleri ile ilgili zaten bir önceki eğitimde bunlar anlatılmıştı. Bunlar kalite adına tüm dünyada yapılan uygulamalar zaten. Biz de konusunda en iyi konuşmacılardan bu noktada size bunları anlatmalarını istiyoruz. Bu toplantıda da Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Acar GÜVENDİR bize ‘Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri’ konulu bir sunum gerçekleştirecek. Kendisine değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Sonrasında programın konuşmacısı Doç. Dr. GÜVENDİR, ‘Ön Bilgilerinin, Hatırlama ve Anlama Düzeylerinin Değerlendirilmesi, Analitik ve Eleştirel Düşünme Becerilerinin Değerlendirilmesi, Sentez ve Yaratıcı Düşünme Becerilerinin Değerlendirilmesi’ gibi konuları ele aldığı sunumunu gerçekleştirdi.

Anahtar Kelimeler:
Çorlu TSO'da Meclis Üyeleri Erdim Noyan İle Devam DediÖnceki Haber

Çorlu TSO'da Meclis Üyeleri Erdim Noyan...

Süleymanpaşa Millet Bahçesi Projesi Hızla YükseliyorSonraki Haber

Süleymanpaşa Millet Bahçesi Projesi Hızl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar