Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6

Malkara’da İçme Suyu Tesisi Açılışı Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malkara’da İçme Suyu Tesisi Açılışı Gerçekleştirildi
Abone ol
İl genelinde hizmet ve yatırımlarını aralıksız olarak sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), tarafından Malkara ilçesi içme suyu inşaatının ve ilçeye bağlı Gönence Mahallesi’ndeki İçme Suyu Terfi Merkezinin tamamlanması dolayısıyla açılış töreni düzenlendi.
Özgür Köker 2

Gönence Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları Şeref Çetin ve Neşat Erdoğan, TESKİ ve Büyükşehir Belediyesi’nin idari ve teknik personeli, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MALKARA’YA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde konuşan TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, “Malkara İlçesi İçme Suyu Projesi, 2 etapta tamamlandı. TESKİ kurulmadan önce İller Bankası ve Malkara Belediyesi ile ihalesi yapılıp belli bir aşamaya gelmişti yapılan çalışmalar. Biz, başlamış fakat yarım kalmış olan bir işi devralmıştık. Çalışmalarımızı bu sene itibariyle tamamlamış olduk. 1’inci etap çalışmaları kapsamında KDV dahil toplam 12 milyon 211 bin 151 lira harcama yapıldı. 2’nci etap çalışmaları kapsamında da 3 milyon 123 bin 874 lira oldu. Toplam maliyet ise 15 milyon 335 bin lira gibi bir meblağ oldu. Proje kapsamında 80 bin 664 metre içme suyu ve isale hattını gerçekleştirmiş olduk. Sadece içme suyu ve isale hattı değil, su depoları ve terfi merkezleri de yaptık proje kapsamında. Bugüne kadar 41 milyonluk bir yatırım gerçekleştirmişiz Malkara’da. Toplamda 20 adet projeyi bitirmişiz. Devam eden 4 de yatırımımız var Malkara ilçesinde. Toplamda bu işle beraber Malkara’da 129 metrelik içme suyu hattı, 44 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yapmışız Malkara’ya. TESKİ ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde de Malkara’ya yatırımlarımız devam edecek. Ben bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yapılan çalışmaların Malkaralılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“DOLU DOLU 4 YIL GEÇİRDİK”

Malkara için Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Gerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, gerekse Malkara Belediyesi olarak Malkara’ya en çok hizmeti getirmeyi hedefleyen bir ekip olarak çalıştık. Gerçekten dolu dolu 4 yıl geçirdik. Malkara’da hizmet etmediğimiz hiçbir kesim kalmadı. Bunu da değerli vatandaşlarımızın bize olan güvenine ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın Malkara’ya verdiği değere borçluyuz. 4 yıl önce geldiğimizde gerek altyapı gerekse üst yapı konusunda sorunları olan bir Malkara vardı. Şimdi geldiğimiz noktada şehir merkezi, çarşısı 21. Yy Avrupa şehirlerine yakışır bir hal aldı. Şehitlik Caddesi projemiz Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin Uluslararası Kongresinde bir ödül aldı. Bunun onurunu, gururunu hemşerilerimizle paylaştık. Özellikle Malkara’nın gençlere verdiği önemi göstermek için Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize 21 derslikli bir ortaokul yapıldı. Amacımızı gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim görmesini sağlamaktı. Malkara’da okuyan gençlerimiz için Belediye Akademisini ilçemize kazandırdık.  Bu akademinin meyvelerini yavaş yavaş almaya başladık. Güzel Sanatlar Akademisine giden öğrencilerimiz var. Sporun farklı dallarında genç takımlarımızın hepsi madalyalarla dönüyorlar. Seçimlerden önce verdiğimiz en önemli sözlerden biri de kırsal mahallelerden ilçe merkezine gelen kadınlar için alan açmaktı, bunu gerçekleştirdik.  Üreticilerimiz için de ciddi projelerimiz oldu. İlçemize 6 adet hayvan içme sulama göleti kazandırdık. Küçükbaş hayvan üreticilerini de kaba yem bitkisi dağıtımı ile desteledik.  Kombine Et Tesisi inşaatımız hızla yükseliyor. Kombine Et Tesisi, Malkara’nın bir devlet kurumundan tek kalemde aldığı en büyük yatırım olarak ilçenin tarihine geçti. Pazar yeri inşaatımıza başladık. 200 kilometreye yakın köy yolu yapımı gerçekleştirdik. Ben vatandaşlarımıza bize olan güveni için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“MALKARA’NIN HER KÖŞESİNDE SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYENİN ESERLERİNİ GÖRECEKSİNİZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise görev sürelerinin sonuna kadar Tekirdağ için aralıksız bir şekilde çalışacaklarını belirterek şunları söyledi: “Bugüne kadar yaklaşık olarak 172 projeyi hayata geçirmek üzereyiz. Projeler uygulama aşamasındayken illa ki sıkıntılar olacaktır. Ama maalesef ki bundan siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Altyapı yapıyoruz Kumbağ’da, Barbaros’ta, siyasi rant için Kumbağ’ı mahvettiler diyorlar. Kumbağ ve Barbaros’un vidanjörlerden kurtulduğunu görmüyorlar. Malkara’nın Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul’ ve Malkara Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Her aksaklığı güzel bir şekilde dile getiriyorlar. Malkara’yı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çok güzel temsil ediyorlar. Malkara’nın bu kadar güzel yatırımlar almasının ana sebeplerinden birisi de budur. Çok çalışkan ve Malkara’nın neye ihtiyacı olduğunu bilen bir Belediye Başkanınız var. Öncelikle Sayın Ulaş Bey’i seçtiğiniz için siz Malkaralıları kutluyorum. Malkara’nın her köşesinde sosyal demokrat belediyenin eserlerini göreceksiniz. Sosyal demokrat belediyelerin en belirgin özelliği, insan odaklı hizmettir. Biz hiçbir zaman bir daha seçilir miyiz diye düşünmedik. Görev süremizin sonuna kadar da bu düşünmeyeceğiz. Biz çalışacağız, hizmet götüreceğiz kentin her yerine. Tekrar seçilip seçilmemek de vatandaşın takdiri olacak. Bu tesisin tüm Malkaralılara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum.”

“TEKİRDAĞ 4 YILDA 1 MİLYAR 642 MİLYON TL YATIRIM ALDI”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin Tekirdağ’da çok önemli yatırımlar yaptığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “TESKİ sadece kendi bütçesiyle Malkara’ya 41 milyon liralık yatırım yapmış. Yapılan işler gerçekten çok kıymetli, çok değerli yatırımlardır. Büyükşehir Belediyemiz Tekirdağ genelinde 946 kilometre yol inşa etmiş. Yeni kurulan bir belediye için bu çok önemli bir iştir. TESKİ’nin son 4 yılda Tekirdağ genelinde yaptığı yatırım tutarı 641 milyon liradır. Buna Büyükşehir Belediyemizin diğer yatırımlarını da eklediğimiz zaman bu rakam 1 milyar 642 milyon TL oluyor. Son 4 yılda bize Ankara’dan gelen para, sadece 602 milyon lira. Buna karşılık en çok vergi ödeyen iller arasında ilk 10’dayız. Yani bu demek oluyor ki 35 veriyoruz, 1 alabiliyoruz.  Tekirdağ genelinde muazzam bir altyapı hamlesi yapıldı. İçme suyu hatları, kanalizasyon hatları, yağmur suyu hatları, yollar ve bir sürü yatırımlar yapıldı. Dünyada tirajı en yüksek olan dergilerden biri olan Forbes, Tekirdağ’ı Türkiye genelinde yaşamak ve çalışmak için en ideal iller arasında 4’üncü sırada gösterdi. Halen bunca yatırımlara rağmen maalesef halen eksikliklerimiz var. Ama bunun da nedeni, Tekirdağ’a uzun yıllardır hiçbir şey yapılmadı. Ankara’dan Tekirdağ’a maalesef doğru düzgün hiçbir şey gelmedi. Önümüzdeki dönemlerde Tekirdağ Türkiye’nin en iyi şehirleri arasına girecektir. Ben yapılan yatırımların tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.   

Açılış konuşmalarının ardından Gönence Mahallesi İçme Suyu Terfi Merkezi nin açılışı katılımcılar tarafından kurdele kesilerek gerçekleştirildi. Daha sonra katılımcılar içme suyu terfi merkezini gezerek teknik personelden tesis hakkında bilgiler aldılar.   

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkanı İbrahim Uyan iftar yemeğindeÖnceki Haber

Başkanı İbrahim Uyan iftar yemeğinde

CANLI - CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray ArıcıSonraki Haber

CANLI - CHP Çorlu İlçe Başkanı Yıldıray...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar