Trakya Birlik
Tekirdağ
DOLAR18.0866
EURO17.9891
ALTIN1008.9
Özgür Köker 2

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunma Töreni İle Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çelenk Sunma Töreni İle Başladı
Abone ol
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Tarihi Valilik önünde düzenlenen Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Tarihi Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam etti.

Ardından törende şeref defterini imzalayan Vali Aziz Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk;

Kurtuluş Savaşı’na önderlik ederek Cumhuriyetimizin kurulmasını sağladınız. Türk Milleti’nin bağımsız olduğunu ve egemenliğin Türk Milleti’ne ait olduğunu tüm dünyaya kabul ettirdiniz.

Yaptığınız devrimler ve verdiğiniz mücadele ile modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturdunuz.

Bir asra yaklaşan Cumhuriyetimizin kazanımları sayesinde günümüzde Türkiye Cumhuriyeti her alanda yükselmekte, her geçen gün gelişmekte, kalkınmakta ve güçlenmektedir. Bölgesel ve küresel bir güç olan Türkiye Cumhuriyeti, dünyada her geçen gün daha fazla söz sahibi olmaktadır.

Cumhuriyetimizin görkemli başarılarıyla övünüyor, emanetinize kararlılıkla sahip çıkıyor, kazanımlarımızı yeni hamlelerle daha da yukarılara taşımak için inanç ve azimle çalışıyoruz.

99. kuruluş yıldönümünde yüce hatıranızı yad ederken, bu vatan uğrunda mücadele eden tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Büyük Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Törene Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Baro Başkanı Av. Egemen Gürcün,   il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Anahtar Kelimeler:
Plastik Aşklar Çerkezköy OSB’de SahnelendiÖnceki Haber

Plastik Aşklar Çerkezköy OSB’de Sahnelen...

Ereks Tekstilden Muhteşem Cumhuriyet Balosu EtkinliğiSonraki Haber

Ereks Tekstilden Muhteşem Cumhuriyet Bal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar