Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6
Levent Silistre

Levent Silistre

Mail: leventsilistre@gmail.com

Kara Tren!

Çorlu Sarılar Mahallemizde üzücü bir tren kazası yaşandı. Çok üzücü bir kazaydı, orada yaşananları anlatmak tarif edilemez. O geceyi anlatmak çok zor! Devlet bütün kurumlarını seferber etti, bütün imkanları ile kazaya müdahale etti. Tren kazasının yaşandığı yere ulaşmak ise çok zordu.

Çığlıklar, haykırışlar, can pazarıydı…

İtfaiyesi, Polisi, Sağlık personelini, Jandarması, komandosu, Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Başhekimi, Sağlık Müdürü, UMKE, AFAD, 112, Milletvekilleri, Bakanları, İl Başkanları, İlçe Başkanları herkes kaza yerine koştu.

Traktör kasalarında yaralılar Sarılar Mahallesi’ne taşındı, helikopterlerin birisi iniyor, bir diğeri havada onun ayrılmasını bekliyordu. Çorlu Devlet Hastanesi’nde ise hüzün hakimdi! O gece çok uzundu, dakikalar, saatler geçmek bilmiyordu.

En kötüsü ise bilgi kirliliğiydi. Her kafadan bir ses, her bilmeyen bir yorum yapıyordu! Bu tür olaylarda en kötüsü de bilgi alamamak. Oluşturulan kriz masasından ilk resmi açıklama yaklaşık 12 saat sonra geldi… 1 Başbakan Yardımcısı ve 2 Bakan, Çorlu Kaymakamlığı’nda sabah 6:30’da resmi açıklamayı gerçekleştirdi. Tren faciasında 24 kişi hayatını kaybetti…

Tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısını hiçbir şey dindiremez.  Ailelerine Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Birde Tren kazasının bilinen-bilinmeyen taraflarına değinmek istiyorum;

Sarılar Mahalle Muhtarı Fuat Döner’den başlayarak tüm Sarılar halkına ne kadar teşekkür etsek azdır. Ellerindeki bütün imkanlarını tren kazasının yaşandığı gece hiçbir karşılık beklemeden seferber ettiler. Türkiye ve Trakya Yastaydı, Türkiye’nin kalbi Tekirdağ’da ve Çorlu’da attı. Bu acı tarif edilemezdi, bu acının tarifi yoktu…

Kaza sonrası tüm protokol üyeleri Sarılar Mahallesi’ne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Ama öyle kuru kuruya teşekkür olmaz. Biliyorsunuz değil mi?

Sarılar Mahallesi’nin herhangi bir beklentisi olmayabilir, yok da! Kimsenin de böyle bir beklentisi yok. Ancak O gece her şeyini seferber eden Sarılar Mahallesi sakinleri maddi ve manevi her türlü desteği hak ediyor. Bunu yapmak çok zor değil. Bu ekonomik sıkıntıda en büyük teşekkür olacaktır.

Tren kazasında bir ihmal varsa Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın sonucunu beklemek lazım diye düşünüyorum.

Çiftçisinden tüm görevli personeline kadar herkes yoğun çaba sarf etti, ter döktü…

Son olarak yiğidin hakkını yine yiğide teslim etmek lazım;

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç izindeydi... Tren kazasının yaşandığı gece Ankara’da oğlunun düğünü vardı. Hayatı boyunca 1 kez yaşayabileceği bir mutluluk! Oğlunu evlendiriyordu ve kendisi izindeydi. Ama o ne yaptı! Saat 22’de düğünü bıraktı, oğlunun evlendiği, hayatının en mutlu gecesinde Çorlu’ya dönme kararı aldı. Ankara’dan yola çıktı ve saat 02:30’da Çorlu’ya geldi. Bir tarafta babalık duygusu, bir tarafta ise tren kazası vardı.

Sarılar Mahallesi’ne tren kazası nedeniyle bir heykel, bir sembol yapılması gerekiyor.

Bu kadar acının ve hüznün arasında

Sağlıcakla Kalın…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar