Trakya Birlik
Tekirdağ
DOLAR18.0866
EURO17.9891
ALTIN1008.9
Özgür Köker 2

Veliefendi Hipodromu’nda “Çorlu Belediye Başkanlığı Koşusu” Düzenlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Veliefendi Hipodromu’nda “Çorlu Belediye Başkanlığı Koşusu” Düzenlendi
Abone ol
Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen "Çorlu Belediye Başkanlığı Koşusu"nu jokeyliğini Mustafa Çiçek'in yaptığı Kıyıcı adlı at kazandı.

22 Mart Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda saat 16.30'da gerçekleştirilen Çorlu Belediye Başkanlığı Koşusu'nda 4 ve üstü yaşındaki safkan Arap atlar yarışırken 2 bin metre mesafe sentetik pistte yapılan yarışı jokeyliğini Mustafa Çiçek'in yaptığı, Onur Türker'in sahibi olduğu Kıyıcı adlı at birincilikle tamamladı. 5 yaşındaki Kıyıcı isimli at, Çorlu Belediye Başkanlığı Koşusu ile birlikte üst üste 6. birinciliğini elde etti.

Yarışı Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye meclis üyeleri ve basın mensupları da izlerken yarış sonunda Başkan Sarıkurt tarafından yarış anısına hazırlanan ödül, Jokey Mustafa Çiçek ve at sahibi Onur Türker'e teslim edilmek üzere Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Özbelge ve yönetim kurulu üyelerine takdim edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "At yarışları birçok vatandaşımızın gönül verdiği ve ilgiyle izlediği önemli bir spor organizasyonu. Biz de bu organizasyonun bir parçası olmak ve bu spora katkı sunabilmek için Türkiye Jokey Kulübü yetkilileri ile irtibata geçtik.

Oldukça heyecanlı ve çekişmeli bir yarış izledik. Yarışı kazanan Kıyıcı adlı atın jokeyi Mustafa Çiçek ve sahibi Onur Türker'i kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Kulüp Başkanı Serdal Adalı başta olmak üzere, bu yarışın gerçekleştirilmesine katkı sunan herkese çok teşekkür ederim. 2020 Avrupa Spor Kenti unvanına sahip bir kent olarak sporun her dalına destek olmaya gayret ediyoruz. Çorlu Belediyesi olarak kentimizin tanıtımı için oldukça değerli bulduğumuz bu organizasyonun gelecek yıllarda da devam etmesini arzuluyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler:
Gönül Sofraları İlk Olarak Atatürk Mahallesinde KurulduÖnceki Haber

Gönül Sofraları İlk Olarak Atatürk Mahal...

TBB Deprem Çalıştayı Çorlu'da DüzenlendiSonraki Haber

TBB Deprem Çalıştayı Çorlu'da Düzenlendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar