Trakya Birlik
Tekirdağ
DOLAR26.8413
EURO28.793
ALTIN1655.4

Çorlu Halk Ekmek Büfeleri Hizmete Girdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çorlu Halk Ekmek Büfeleri Hizmete Girdi
Abone ol
Çorlu Halk Ekmek büfeleri hizmete girdi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilk etapta 3 adreste hizmete giren büfe sayısının vatandaşlardan gelecek talep doğrultusunda artırılacağını söyledi.

Çorlu’da yaşayan özellikle vatandaşların temel ihtiyaçlarına destek olabilmek amacıyla hayata geçirilen Çorlu Halk Ekmek projesi kapsamında 3 ayrı adreste kurulan büfelerde ucuz ekmek satışına başlandı.

Ekmekleri Çorlulu Fırıncı Esnafı Üretecek

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar, Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Yiğit, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen “Çorlu Halk Ekmek” büfelerinde incelemelerde bulundu.

Çorlu Halk Ekmek büfelerinin hizmete girmesi nedeniyle açıklamalarda bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, büfelerin ilk etapta Hıdırağa, Silahtarağa ve Hatip mahallerinde hizmete girdiğini söyledi. Başkan Sarıkurt açıklamasında, “Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın ürettiği ekmeklerin satılacağı Çorlu Halk Ekmek büfelerinde haftanın 5 günü boyunca 08.00-10.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında satış yapılacak. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği’nden gelen talep doğrultusunda, cumartesi günleri ise ekmek satışlarının 08.00-12.00 saatleri arasında yapılması yönünde karar aldık.

200 Gram Ekmek 3 Lira 50 Kuruş

Büfelerimizde satışa sunulacak ekmekler 200 gram olarak belirlenirken bir ekmek 3 lira 50 kuruş olacak. Günlük olarak 3 ayrı büfede 6.000 ekmek satışı planlanıyor. Vatandaşlarımızdan gelecek talep doğrultusunda bu sayı Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneğimiz tarafından değerlendirilerek artırılacak.

Bu değerli projenin hayata geçirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği başta olmak üzere; belediye meclis üyelerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

“Derneğimizin İş Birliği Çok Değerli”

Burada özellikle vurgulamak isterim ki, biz bu projeyi planlarken asla fırıncı esnafımıza rakip olmayı düşünmedik. Bu projenin doğru ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için fırıncı esnaflarımızı da projemize dâhil ederek hayata geçirmeyi arzuladık ve bu kapsamda Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneğimiz ile irtibata geçtik. Derneğimizin buradaki iş birliği çok değerli... Onların bu anlamlı katkıları sayesinde bugün Çorlu Halk Ekmek projemizi hayata geçirmiş olduk. Kentimizde faaliyet göstererek bu kıymetli projeye katkı sunan tüm esnaflarımıza teşekkür ederim.

3 Ayrı Noktada Hizmete Açıldı

Şunu açıkça ifade edebilirim ki hem esnafımız kazandı hem de Çorlu halkı… Çorlu’muzun ekmeği artık, kent esnafımızın da desteğiyle Çorlulu vatandaşlarımızın sofralarını en uygun fiyat ile ulaşmış olacak.

Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın ürettiği ekmeklerin satışa sunulduğu Çorlu Halk Ekmek büfeleri; Hatip Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çorlu Spor Salonu yanında, Hıdırağa Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzer Borsa Meydanı’nda ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1. Sokak Silahtarağa Muhtarlığı yanında hizmete başladı.

Çorlu Halk Ekmek projemizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyor, gerçeklemesinde emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Günlük Taze Ekmek Satışı Yapılacak

Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Kılıç ise açıklamasında, “Altyapı, elektrik, su gibi bağlantı ve abonelik işlemlerini belediyemizin gerçekleştirdiği Çorlu Halk Ekmek büfelerinde, derneğimize üye fırıncı esnaflarımızın günlük olarak ürettiği taze ekmeklerin satışı gerçekleştirilecek. Büfelerde ekmek dışında başka bir ürünün satışı gerçekleştirilmeyecek. Büfelerde görev alacak personel derneğimiz tarafından istihdam edilecek ve tek tip kıyafet ile kurallara uygun şekilde hizmet edecekler. Çorlu’muza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Mestan Özcan: Tekirdağ İçin Her Şeyin En İyisini YapacağızÖnceki Haber

Mestan Özcan: Tekirdağ İçin Her Şeyin En...

Üniversite Tanıtım Fuarı Binlerce Öğrenciyi AğırladıSonraki Haber

Üniversite Tanıtım Fuarı Binlerce Öğrenc...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar