Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi'nde Neler Yapılıyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi'nde Neler Yapılıyor?
Abone ol
Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi, Veteriner hekimi tarafından tedavi altına alınan can dostlarımıza kanser tedavisi ve ortopedik ameliyat gibi birçok önemli operasyon yapıldı.
Özgür Köker 2

Canlarımıza İyi Bakıyor ve Onları Tedavi Ediyoruz

Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi can dostlarımıza şifa dağıtmaya devam ediyor. Bakımevi veteriner hekimi tarafından tedavi altına alınan can dostlarımıza kanser tedavisi ve ortopedik ameliyat gibi birçok önemli operasyon yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde birçok sokak hayvanı tedavi altına alınarak sağlıklarına kavuştu.

Sahipsiz Çoban Köpeğine Kemoterapi

Hayvansever vatandaşlar tarafından yapılan bildirimi değerlendiren Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi görevlilerince bakımevine kanamalı bir şekilde getirilen sahipsiz çoban köpeğinde kanser tespit edildi. Yapılan tetkiklerin ardından iyi huylu olduğu belirlenen kanser için hemen kemoterapi uygulamasına başlanırken ilaç tedavisi de yapıldı. Şu anda çoban köpeğinin sağlığı iyiye giderken tedavisine bakımevinde devam ediliyor.

Ayağı Kırılan Kediye Ortopedik Ameliyat

Yüksek bir yerden düştüğü tahmin edilen ve üzerinde çip bulunmayan ayağı kırık bir kedi, vatandaşların bildiriminin ardından Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde tedavi altına alındı.

Bacağını kaybedecek durumda olan kedi, veteriner hekimlerimizce yapılan başarılı bir ortopedik ameliyatın ardından yeniden yürümeye başladı. Sağlık kontrolleri gerçekleştirilen ve eski sağlığına kavuşması için tedavisine devam edilen kedi, tedavinin tamamlanmasının ardından sahiplendirilecek.

Sokak Kedisi Kör Olmaktan Kurtarıldı

Özellikle kedi ve köpekler için oldukça zararlı olan pisi pisi otunun göz kısmına batmasıyla birlikte enfeksiyon kapan kedi tedavi altına alındı.

Mayıs ayında dökülmeye başlayan, özellikle kedi ve köpeklerin gözüne, kulağına, burnuna, diline, boğazına ve patilerine batan, tek yönlü ilerleyerek enfeksiyon ve ağrılı apselere neden olan ve onları ölüme dahi götürebilen pisi pisi otu tohumunun batması sonucu Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevine getirilen sokak kedisi, veteriner hekim tarafından sedasyona alınarak kör olmaktan kurtarıldı. Pisi pisi otu battığı yerden çıkarılırken sokak kedisi sağlığına kavuşana dek tedavi altına alındı.

Kabuğu Kırılan Kaplumbağa Tedavi Edildi

Araç çarpması sonucu yaralanarak kabuğu zarar gören kaplumbağa, Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi veterinerleri tarafından tedavi edildi.

Bakımevine getirilen kaplumbağanın yapılan muayenesinde araç çarpması sonucu zarar gören ve ezilme nedeniyle kırılan kabuk kısmının altında yer alan doku tedavi edildikten sonra doku uyumlu epoksi ile açık yara kapatıldı ve tedavisinin tamamlanmasının ardından Doğa Koruma ve Millî Parklar Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şahpaz 4. Geleneksel Hıdırellez Şenliği Coşkuyla KutlandıÖnceki Haber

Şahpaz 4. Geleneksel Hıdırellez Şenliği...

Büyükşehir Pati Dostlarına Kapılarını AçtıSonraki Haber

Büyükşehir Pati Dostlarına Kapılarını Aç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar