Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6

Çırak Bayırı - Marmaracık Yolu Ne Zaman Başlar? Ne Zaman Biter?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çırak Bayırı - Marmaracık Yolu Ne Zaman Başlar? Ne Zaman Biter?
Abone ol
Çırak Bayırı - Marmaracık Güzergâhı Yol Yapım Projesi Değerlendirildi.
Özgür Köker 2

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Ergene ilçesindeki Edirne Caddesi'nde başlatılan Çırak Bayırı - Marmaracık Güzergâhı Yol Yapım İşi hakkında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Ergene Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün, Başkan Danışmanları Şeref Çetin ile Neşat Erdoğan, Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

"HER ŞEY GÜZEL TEKİRDAĞ'IMIZ İÇİN"

Bu tarz toplantıların çalışmaların hızlandırılması anlamında önemli olduğunu söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Dün Fen İşleri Dairesi ve Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığının, tamamlanan ve devam eden yatırımlarının değerlendirildiği kapsamlı bir toplantı gerçekleştirmiştik. Tüm çalışmalarda görevli kontrol mühendislerimiz de katıldı. Hangi aşamada olduğumuzu görmemiz açısından faydalı bir toplantı olduğunu söyleyebilirim. Bunun içerisinde Çorlu ilçesi Çırakbayırı ve Marmaracık güzergâhı da vardı. Çalışmaların ne durumda olduğunu sizlerle de paylaşmak istedik. O yüzden bugün bu toplantıyı düzenliyoruz. Bu Çırakbayırı projesi, tam olarak 8 milyon liralık bir yatırım. Sadece Marmaracık güzergâhı ve Çırakbayırı yolu ile sınırlı değil, 2 bölümü daha var. İçerisinde askeriyenin tarafında olan bir bölüm de vardı. Bu proje için bayağı mücadele verdik. Özellikle de askeri prosedürleri aşmak için çok uğraştık. Şartname gereği bu işin 540 günde tamamlanması gerekiyor. Burası tamamlandığında güzel bir çalışma olacak. Vatandaşlarımızın sabırlı ve hoşgörülü davranmalarını diliyorum. Çalışmaların herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Her şey güzel Tekirdağ'ımız için" ifadelerinde bulundu.

Genel Sekreter Yardımcısı M. Zeki Gürcün ise proje kapsamında yaşanılan aksaklıklara değinerek, "Bu proje, Çorlu'dan Marmaracık çevreyoluna bağlantısına kadar olan bir projeydi. Bu projenin bize problem yaratan kısmı Çırakbayırı'ydı. Öncelikli olarak orasını çözmek istedik. Maalesef orada yüzlerce kişinin ortak olduğu bir kamulaştırma problemi yaşadık. Ona şu anda devam ediyoruz, yapıyoruz. İkinci olarak da askeri alanın içerisinden geçmemiz gerekiyordu.

Yaklaşık 5 bin metre oradan yer almamız lazımdı.  Birtakım prosedürler burada da bize engel oldu. Bunların yanı sıra taş ve asfalt problemimiz vardı. Ama bu problemleri giderdik. Allah izin verirse pazartesi günü burada asfaltı atacağız" diye konuştu.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel de Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışarak projenin tamamlanmasına yardımcı olmak istediklerini belirtti. Yapılan çalışmaların bölge için olan önemine değinen Yüksel, projenin herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin proje çalışmalarının ve projeleri hayata geçirmesinin uzun sürmesi de vatandaşların tepkisine neden oluyor. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çorlu TSO TOBB’un 74. Genel Kuruluna KatıldıÖnceki Haber

Çorlu TSO TOBB’un 74. Genel Kuruluna Kat...

TESKİ’den Kırsal Mahallelere Önemli Altyapı YatırımıSonraki Haber

TESKİ’den Kırsal Mahallelere Önemli Alty...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar