Özgür Köker 1
Tekirdağ
DOLAR29.0343
EURO31.3338
ALTIN1851.6

Candan Yüceer: Tekirdağ’ın Geleceği İnşa Edilecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Candan Yüceer: Tekirdağ’ın Geleceği İnşa Edilecek
Abone ol
CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer’in açıkladığı projeler arasında alanında uzman ekiplerin desteği ile Tekirdağ’ın deprem kuşağında yer aldığı gerçeğinden hareketle hazırlanan “Dirençli Kent: Tekirdağ Yenileniyor” projesi, Tekirdağ’ dirençli kent haline getirmek için önemli adımları barındırıyor.
Özgür Köker 2

Dirençli Kent: Tekirdağ Yenileniyor projesi kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu Kentsel Dönüşüm Eylem Projesi kapsamında başlanan Tekirdağ’daki riskli yapıların tespiti, projelendirilmesi, güçlendirilmesi veya yenilenmesi konularında danışmanlık ve yol gösterimi yapılacak bir program başlatılacak. Bu program kapsamında Tekirdağ’ın tüm paydaşları ile şehirde bulunan TMMOB, ilgili STK’lar, Namık Kemal Üniversitesi ve kamu kuruluşları ile birlikte koordineli çalışılarak Tekirdağ afetlere karşı dirençli hale getirilecek.

Kentsel Dönüşüm Projeleri Hız Kazanıyor

Öncelikli olarak tamamlanacak olan Altınova Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ardından Çorlu Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlanacak. Yerinde dönüşüm modeliyle gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm projeleri ranta dayalı şekilde değil, tüm plan ve proje aşamaları vatandaşların katılımı ile şeffaf bir şekilde yürütülecek. Ayrıca Tekirdağlı vatandaşlara kentsel dönüşüm projeleri ve güvenli yapılar inşa etmek amacıyla, TEKDAŞ- Tekirdağ Kentsel Dönüşüm A.Ş. kurulacak.

Gerekli Çalışmalar Afet Eylem Planı Kapsamında Yürütülecek

Candan Yüceer’in açıkladığı Dirençli Kent: Tekirdağ Yenileniyor projesi kapsamında ayrıca Tekirdağ’ın afet planı yapılarak olası bir afetin öncesi, anı ve sonrası için gerekli planlama ve koordinasyon yönetim süreçleri tamamlanacak. Ayrıca Tekirdağ Afet Koordinasyon Merkezi (TAKOM) Afet araç ve ekipmanlarıyla donatılarak merkezde gerekli ilk yardım ve afet kurtarma eğitimleri verilecek. Merkez, bir afet durumunda toplanma ve geçici barınma alanı olarak da hizmet verecek.  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ahmetbey Köftesine Coğrafi İşaret Almak İçin Protokol İmzalandıÖnceki Haber

Ahmetbey Köftesine Coğrafi İşaret Almak...

Ahmet Sarıkurt: 21 Bin Hemşehrimizle İftar Sofrasında BuluştukSonraki Haber

Ahmet Sarıkurt: 21 Bin Hemşehrimizle İft...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar