Trakya Birlik
Tekirdağ
DOLAR18.0866
EURO17.9891
ALTIN1008.9
Özgür Köker 2

Başkan Cüneyt Yüksel Amatör Telsizcilerle Afet Sonrası İletişimi Masaya Yatırdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Cüneyt Yüksel Amatör Telsizcilerle Afet Sonrası İletişimi Masaya Yatırdı
Abone ol
6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma sebep olan iki büyük depremin ardından, Süleymanpaşa Belediyesi çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak ortak projeler geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Namık Kemal Üniversitesi ile Süleymanpaşa’da zemin etütleri ve tüm binaların risk analizlerinin yapılması amacıyla protokol imzalayan Süleymanpaşa Belediyesi, afet sonrası iletişim konusunda da Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Tekirdağ Şubesi ile ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

TÜM MAHALLELERDE KESİNTİSİZ İLETİŞİM İÇİN PROJE YAPILIYOR

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Tekirdağ Şubesi temsilcilerini Süleymanpaşa Belediyesi Sahil Ek Hizmet Binasında ağırlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TRAC temsilcileri ile bir araya gelerek olası afetlerde iletişim kanallarının koordine edilebilmesi ve açık tutulabilmesi için yapılması gerekenleri masaya yatırdı. Yüksel, kısa süre içinde Süleymanpaşa’nın tüm mahallelerinde kesintisiz iletişim sağlayacak olan yeni bir sistemi hayata geçirmeye hazırlandıklarını ifade etti.

GENÇLER AMATÖR TELSİZCİLİĞE YÖNLENDİRİLECEK

TRAC Tekirdağ Şubesi Başkanı Tamer İşgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Arif Akyol, Alperen Çavuşoğlu, Önder Koca ve Tufan Tuna ile konu hakkında fikir alışverişinde bulunan Başkan Yüksel, birlikte yapılabilecek çalışmalar ile ilgili de istişare gerçekleştirdi. Oldukça verimli geçen görüşmede; özellikle amatör telsizciliğin bir hobi olarak gençlere özendirilmesi ve onların bu uğraşa yönlendirilmesi doğrultusunda ortak projelerin hayata geçirilmesi konusunda görüş birliği ortaya çıktı.

YÜKSEL: “ASRIN FELAKETİNİN YARALARINI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Konuyla ilgili toplantının ardından açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Tekirdağ Şubesi yöneticileriyle bir araya geldik. Şube Başkanımız Sayın Tamer İşgen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Arif Akyol, Sayın Alperen Çavuşoğlu, Sayın Önder Koca ve Sayın Tufan Tuna ile birlikte, olası afet durumlarında ilçe sınırlarımız içindeki tüm mahallelerimizle kesintisiz iletişim sağlayacağımız sisteme ilişkin fikir alışverişinde bulunduk. Verimli geçen görüşmemizde, özellikle gençlerimizin amatör telsizciliğe özendirilmesi ve yönlendirilmesine yönelik projeleri hayata geçirme konusunda görüş birliğine vardık. Değerli görüş ve önerileri için kendilerine teşekkür ediyorum. Asrın felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için tüm imkânlarımızla çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz,” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Tekirdağ Valiliği: Teşekkürler TekirdağÖnceki Haber

Tekirdağ Valiliği: Teşekkürler Tekirdağ

Çorluspor 1947 Depremzedeler Yararına Düzenlediği Maçta Tüm Biletler SatıldıSonraki Haber

Çorluspor 1947 Depremzedeler Yararına Dü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar