Trakya Birlik
Tekirdağ
DOLAR18.0866
EURO17.9891
ALTIN1008.9
Özgür Köker 2

Arama Kurtarma Ekibi Saha Eğitimlerini Tamamladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Arama Kurtarma Ekibi Saha Eğitimlerini Tamamladı
Abone ol
Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, teorik ve uygulamalı saha eğitimlerini tamamladı.

Çorlu Belediyesi personeli ile gönüllü vatandaşlardan oluşan 17 kişilik 3. grup Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, AFAD eğitmenleri tarafından verilen Destek AFAD Gönüllüsü Eğitimleri kapsamında bir haftalık teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, ekip üyelerinin eğitimlerini değerlendirirken 3. grup eğitimlerini yaklaşık bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlamış olmalarının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Çolpan, afet ve acil durum hallerinde arama ve kurtarma faaliyetlerinde yürütülebilecek çalışmalara yönelik eğitim alan 22 belediye personeli ve 37 gönüllü vatandaş olmak üzere 59 kişilik bir ekip oluşturduklarını belirterek, "18-45 yaş aralığında ve farklı meslek gruplarından insanların bir araya geldiği bu ekip, almış oldukları eğitimler sayesinde hafif arama kurtarma gerektiren durumlarda görev alabilecek seviyeye ulaşmışlardır.

Yaşanan afetler incelendiğinde, afetlerin ilk saatlerinde afetzedelerin çoğunluğunun profesyonel ekipler gelene kadar komşuları veya bölgede bulunanlar tarafından kurtarıldığı görülmektedir. Kurtarma çalışması sırasında hem kurtarıcı hem de afetzedenin zarar görmemesi için uygun hareket tarzının seçilmesi ve bilinçli bir çalışma yürütülmesi önemlidir. Ekip üyelerimiz bu yönde eğitim aldılar ve profesyonel ekipler müdahaleye başlayana kadar çalışma yürütebilecek niteliktedirler." dedi.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi'nde görev alarak zamanlarından feragat eden, eğitimlere düzenli olarak katılan, afet ve acil durumlarda görev alarak insanlara faydalı olmak isteyen ekip üyelerine ve AFAD eğitmenlerine de teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
Ergene Velimeşespor Türkiye Kupasına Veda EttiÖnceki Haber

Ergene Velimeşespor Türkiye Kupasına Ved...

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı YapıldıSonraki Haber

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar